ecoFormat Wielkoformatowa Drukarnia Ekologiczna

Wiosenne inspiracje

Kalendarzowa wiosna już do nas zawitała, czas więc na kilka wiosennych inspiracji. Oto kilka pomysłów na fototapety i naklejki, których tematem przewodnim jest kolor zielony. W prezentowanych aranżacjach dominują motywy liści i owoców, które w naturalny sposób kojarzą się z różnymi odcieniami zieleni.
Kolor zielony doskonale prezentuje się we wnętrzach i wprowadza wiosenny nastrój. Jest symbolem nadziei, życia, przyrody i wszystkiego, co kojarzy się nam z ekologicznym stylem życia. Ta barwa działa na nas relaksująco, regeneruje siły, poprawia nastrój, ożywia i dodaje energii. Nic więc dziwnego, że tak często pojawia się w naszych wnętrzach.
Ściany inspirowane naturą doskonale pasują do stylu nowoczesnego, ekologicznego, jak i industrialnego. Zieleń świetnie komponuje się z różnymi odcieniami szarości, brązu, fioletu i żółtego. Ta barwa stanowi również wspaniałe tło do drewnianych mebli.
Odcieni zieleni jest całe mnóstwo – od ciepłych i soczystych, po chłodne, pastelowe. Zielone wnętrza mogą więc nabrać zupełnie różnego charakteru, a wiele zależy od tego, z jakimi barwami je połączymy. Zieleń z belą lub błękitem staje się chłodniejsza, zaś z pomarańczowym lub żółtym cieplejsza.
Zieleń to klasyczna i neutralna barwa, ale nie zapominajmy, że równie wspaniale prezentuje się w zestawieniach z intensywnymi barwami, tworząc energetyczne kontrasty. Zielony pięknie współgra z czerwienią, różem, fioletem. Pomysłów na takie połączenia szukajmy po prostu w przyrodzie.

Wiosna-1
Wiosna-2
Wiosna-3
Wiosna-4
Wiosna-6
Wiosna-5