ecoFormat Wielkoformatowa Drukarnia Ekologiczna

Żaglówki – wakacyjny temat na tapecie

W naszej galerii z inspiracjami dzisiaj zagościły morskie klimaty. Żaglówki jako główny temat fototapet to bardzo ciekawy pomysł na dekorację ściany. Kojarzy się przede wszystkim z latem, wprowadza nas w nastrój odpoczynku i relaksu, przywołując beztroskie chwile spędzone na wakacjach. Taka fototapeta może być wspaniałą pamiątką z wakacji nad morzem lub jeziorem.

Przeglądając katalogi z modnymi wnętrzami dość często możemy natrafić właśnie na ten motyw dekoracyjny. Piękne, niekiedy okazałe modele żaglówek często zdobią salony, sypialnie, czy pokoje dziecięce. Żaglówki bardzo często pojawiają się w postaci nadruków na poduszkach, tkaninach obiciowych, pościeli, a także fotografiach i plakatach. To przełamuje mit, że żaglówki pasują wyłącznie do wnętrz w stylu morskim, marynistycznym. Równie pięknie prezentują się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, w stylu skandynawskim. To także świetny pomysł na dekorację pokoju dziecka.

Poniżej kilka aranżacji z żaglówkami w roli głównej – fototapety, foto obraz, naklejka. Jak widzicie, pasują do każdego wnętrza – salonu, sypialni, kuchni, łazienki, a nawet przedpokoju.

Żaglówka-1
Żaglówka-2
Żaglówka-3
Żaglówka-4
Żaglówka-5