ecoFormat Wielkoformatowa Drukarnia Ekologiczna

Fototapeta w łazience – pomysł na domowe spa

Dawno nie poruszaliśmy tematu fototapet do łazienek i chcielibyśmy to nadrobić, pokazując kilka ciekawych aranżacji, w których wykorzystano właśnie fototapety. To bardzo modna i atrakcyjna alternatywa do tradycyjnych, łazienkowych dekoracji ściennych. Piękne storczyki, czy kamienie wyczarują wspaniały klimat sprzyjający relaksowi. Dzięki nim zwykła łazienka może zmienić się w prawdziwy salon spa.

Zamawiając fototapetę do łazienki należy wziąć pod uwagę przede wszystkim specyficzne warunki w niej panujące, czyli wilgoć, ciągły kontakt z wodą, zmienną temperaturę. Tutaj sprawdzą się fototapety na wodoodpornych winylach oraz fototapety lateksowe z laminatem, który dodatkowo zabezpieczy naszą dekorację przed uszkodzeniami mechanicznymi. Taką fototapetę możemy łatwo umyć, przecierając ją wilgotną szmatką z dodatkiem delikatnego detergentu.

Jednak w bezpośrednim sąsiedztwie wody tj. nad wanną lub przy prysznicu lepiej sprawdzą się fototapety drukowane na szkle. To bardzo elegancka i praktyczna dekoracja. Do wyboru jest kilka rozwiązań. Jednym z nich jest szkło hartowane, które jest bardzo odporne na wysoką temperaturę i wilgoć. Fototapeta jest nadrukowana na wewnętrznej stronie szkła, a więc jest całkowicie zabezpieczona. Innym rozwiązaniem jest szkło laminowane, czyli sklejone na gorąco dwie tafle szkła z umieszczonym między nimi zdjęciem na folii. Tańszą wersją jest wydruk pod szkłem, czyli podklejenie wydruku pod taflę szkła i zalaminowanie go od wewnętrznej strony. Jeszcze inną propozycją jest fototapeta oszklona, czyli fototapeta np. winyl na flizelinie zabezpieczona z wierzchu taflą szkła hartowanego typu Opti-white (zalecane), które jest montowane do ściany.

Jak widzicie możliwości jest wiele. Warto więc pokusić się i poszukać idealnego rozwiązania dla siebie, by cieszyć się wspaniałą i jedyną w swoim rodzaju dekoracją ścienną w łazience. Jeśli szukacie ciekawych tematów do Waszej łazienki, na pewno znajdziecie je w naszym sklepie.

łazienka-spa2
Lazienka-spa3
łazienka-spa5
łazienka-spa4
łazienka-spa1