ecoFormat Wielkoformatowa Drukarnia Ekologiczna

Fototapeta PVC-free Wall Paper

dziewczynka1Dziś chcielibyśmy przybliżyć Wam fototapetę typu PVC-free Wall Paper. Jako jedyna na rynku posiada zaaplikowaną warstwę kleju, aktywowaną i usuwaną przy pomocy wody. Montaż tej tapety jest dziecinnie prosty i do tego bez brudzenia rąk!

Jest to tapeta papierowa, gładka i matowa, umożliwia uzyskanie żywych i wyraźnych kolorów. Ma wiele atutów: nie zawiera PVC, jest trwała, oddycha, jest odporna na pleśń, a także blaknięcie. Ponadto jest ognioodporna (klasa A), biodegradowalna, spełnia wszystkie normy higieniczne.

Posiada szerokie zastosowanie, jak grafika ścienna (mieszkania, biura, kluby, restauracje, hotele, sklepy, szkoły), dekoracje wnętrz – świetnie sprawdza się na gładkich powierzchniach, również na meblach, drzwiach, szybach. Przy zadruku technologią lateksową jest doskonałą, ekologiczną alternatywą dla tapet winylowych. Bardzo dobre właściwości tej fototapety pozwalają na częstą zmianę grafiki w biurach, centrach handlowych czy mieszkaniach.

Do montażu tej fototapety potrzebne nam będą następujące narzędzia:

  • rolka dociskowa do tapet
  • pojemnik z woda
  • poziomica
  • ciężarek (umożliwia dobre wypoziomowanie niezależnie od krzywizny ściany)
  • sznurek
  • drabina

Należy narysować pionową linię w miejscu gdzie będzie znajdowała się krawędź fototapety. Do tego przyda się nam nić oraz ciężarek. Dokładne – pionowe – przyklejenie tej krawędzi fototapety zagwarantuje nam, że cała fototapeta będzie przyklejona w poziomie.

Wydruk należy namoczyć na czas od 5 do 30 sekund w pojemniku z wodą, następnie wyjąć i nakleić na ścianę. Pasy tapety należy kłaść od góry ściany, dociskając tapetę w dół rolką dociskową pozbywając się pęcherzyków powietrza.

Demontaż jest równie prosty – wystarczy namoczyć tapetę na ścianie i po kilku minutach, kiedy nasiąknie wodą, delikatnie usunąć.