ecoFormat Wielkoformatowa Drukarnia Ekologiczna

Ściana w stylu black&white cześć 1

Wnętrza czarno-białe są absolutnie ponadczasowe i zawsze w modzie. Kojarzą się przede wszystkim ze stylem minimalistycznym i nowoczesnym, jednak z bieli i czerni można wyczarować wnętrza niemal w każdym stylu. Aranżacje czarno-białe są eleganckie, przestronne i jasne. Urządzone tak mieszkanie nigdy nie będzie nudne.

Trzeba jednak wiedzieć, że czarno-białe aranżacje wymagają pewnego wyczucia koloru i formy. Na ich tle wszystkie inne barwy i dekoracje stają się bardziej wyraziste. Dlatego, aby uniknąć bałaganu optycznego lub przeciwnie monotonii, należy je bardzo starannie dobierać. Nie bójmy się jednak dodatków, gdyż to one ocieplają i ożywiają nasze wnętrza. Stosując zasadę konsekwencji kolorystycznej, tj. trzymając się wiodącej gamy kolorystycznej, możemy śmiało dobrać inne dekoracje. Można też sięgnąć po znane i wypróbowane zestawy kolorystyczne. Na dużych powierzchniach zaś, dobrze jest zastosować odcienie pośrednie, np. bardzo modną gamę szarości.

W dekoracjach ściennych, typu tapety i fototapety, modne są duże wzory, pasy, a także motywy roślinne. To ciekawa i wyrazista dekoracja wnętrza dlatego, aby nie przesadzić, tapetę najlepiej umieścić na jednej ścianie, np. na tej, która ma być tłem dla telewizora lub jakiegoś stylowego mebla. Wytapetowanie całego wnętrza może spowodować przytłaczające wrażenie.

Nie oznacza to jednak, że czarno-biała fototapeta w duże wzory ma być jedyną dekoracją w mieszkaniu. Dobrą zasadą jest, aby wzorzyste tapety zestawiać z gładkimi powierzchniami innych ścian i jednolitymi kolorami mebli. Ciekawym pomysłem może być powtórzenie motywu z naszej tapety na innych przedmiotach i elementach we wnętrzu. Gdy jednak tapeta jest naprawdę dekoracyjna należy uważać, aby nasze wnętrze nie sprawiało wrażenia przeładowanego. Jedynym wyjątkiem może być styl glamour, w którym przepych i bogactwo jest zamierzonym efektem.

Poniżej przedstawiamy kilka modnych tapet o dużych i mocnych wzorach, które na pewno doskonale sprawdzą się w aranżacjach w stylu black&white. Zachęcamy także do sprawdzenia kolekcji dostępnych w naszym sklepie.

B&W_1

B&W_3

B&W_2

B&W_12

B&W_7

B&W_11