ecoFormat Wielkoformatowa Drukarnia Ekologiczna

Komiksowe fototapety

Dzisiaj prezentujemy kilka pomysłów, nie tylko dla miłośników pop-artu, ale przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie nieszablonowe dekoracje ścienne. Komiksowa ściana, bo o tym będzie dzisiaj, to bardzo efektowna dekoracja wnętrz.

Na początku odrobina historii. Komiks, jako gazetowe historyjki obrazkowe, pojawił się już na przełomie XIX i XX wieku. Pierwszy komiks w Polsce nosił tytuł „Przygody Szalonego Grzesia” i ukazał się w 1919 roku we Lwowie. Lata 20-te i 30-te przyniosły rozkwit komiksu, kiedy to pojawiło się wiele historyjek obrazkowych, a jedną z najbardziej poczytnych była historia Koziołka Matołka (1932). Po wojnie komiks kojarzono z kulturą zachodu i mimo nieprzychylności władz cieszył się dużą popularnością. Najbardziej znane komiksy z tego okresu to „Tytus, Romek i A’Tomek” oraz „Kapitan Żbik”. Popularność komiksu w Polsce w ostatnich latach wcale nie maleje. W 2015 roku ukazało się ich aż 900. (źródło: Wikipedia).

Wróćmy do naszych dekoracji ściennych. Komiks daje wiele możliwości wykreowania niebanalnych wnętrz. Amerykańscy superbohaterowie, czarno-białe historyjki, chmurki z ciekawymi cytatami lub szczypta humoru, to najpopularniejsze tematy komiksowe. W formie fototapet, naklejek ściennych, obrazów, czy plakatów doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu – kuchni, sypialni, salonie, pokoju dziecinnym. Oto kilka pomysłów na ścianę z komiksem.

Komiks-1
Komiks-2
Komiks-3
Komiks-4
Komiks-6
Komiks-10