Jaką fototapetę wybrać?

łąkaWybór odpowiedniej fototapety nie jest trudnym zadaniem, ale musimy rozważyć wiele czynników. Priorytetem przy wyborze zawsze są względy estetyczne. Mieszkanie musi zachwycać i zapewniać atmosferę komfortu wszystkim domownikom. Nie możemy jednak zapominać o odpowiednim doborze materiału. Inną fototapetę zastosujemy w salonie, inną w kuchni, czy łazience, a jeszcze inną w pokoju dziecka.

Ważnym elementem przy wyborze fototapety jest zawsze kolorystyka i motyw. Miłośnicy naturalnych i ekologicznych rozwiązań sięgną po motywy przyrody, kwiaty, zwierzęta lub piękne krajobrazy. Inni wybiorą fototapety industrialne, panoramy pięknych miast, architekturę lub abstrakcyjne wzory. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. Wybór tematów i kolorystyki jest tak ogromy, że może przyprawić o zawrót głowy. Zawsze możemy sięgnąć do pism wnętrzarskich i poszukać inspiracji i wskazówek, co aktualnie jest modne.

Zamawiając fototapetę należy jednak wziąć pod uwagę również specyficzne warunki panujące w naszym pomieszczeniu i późniejsze użytkowanie. Do pomieszczeń gdzie panuje wilgoć, które narażone są na kontakt z wodą, takich jak kuchnia i łazienka zalecane są fototapety drukowane na wodoodpornych winylach, które są odporne na różnego rodzaju zachlapania. W pokoju dziecka musimy zadbać nie tylko o piękno, ale przede wszystkim o funkcjonalność i bezpieczeństwo. Odpowiednim wyborem będą fototapety miękkie i wytrzymałe, a to zapewni winyl na podkładzie fizelinowym. Taką fototapetę z łatwością utrzymamy w czystości, wystarczy ją jedynie przetrzećwilgotną szmatką. Z kolei fototapeta lateksowa to doskonały wybór do salonów, sypialni, czy przedpokoju.

Duży wybór fototapet znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Zanim zamówimy fototapetę na wymiar, koniecznie upewnijmy się, czy dany wzór będzie dobrze prezentował się na naszej ścianie. Duże wzory w małym pomieszczeniu lub skosy np. na poddaszu mogą zaburzyć dany motyw. Istotne jest również jaką mamy powierzchnię ściany. Na gładkich ścianach doskonale będą prezentować się fototapety lateksowe. Jednak w przypadku nierówności, lepiej zastosować winyl strukturalny lub winyl na podkładzie fizelinowym.

I na końcu, chyba najważniejsza sprawa. Warto pomyśleć, aby nasza fototapeta była bezpieczna dla zdrowia. My polecamy druk ekologiczny w technologii HP Latex, który posiada certyfikat „Nordic Swan” (Nordycka Etykieta Ekologiczna). Jest on w pełni bezpieczny dla zdrowia i z powodzeniem można go stosować w miejscach o zaostrzonym rygorze higienicznym jak szpitale, żłobki, czy restauracje. Wydruki są bezwonne, mogą mieć kontakt z żywnością i od razu po wyjęciu z drukarki można je naklejać w sypialni, pokoju dziecka, czy kuchni.