ecoFormat Wielkoformatowa Drukarnia Ekologiczna

HP Latex – gwiazda wielkiego formatu

HP latexPremiera plotera lateksowego w Polsce odbyła się na Targach Poznańskich w 2010 roku. Od tej chwili możemy cieszyć się tą innowacyjną i póki, co jedyną na świecie ekologiczną technologią druku wielkoformatowego hp lateź. Oparta jest ona w 100% na naturalnych składnikach, dzięki czemu zyskała sobie uznanie ludzi i firm o proekologicznym nastawieniu. Jest to jedyna metoda druku cyfrowego, która posiada certyfikat „Nordic Swan” tj. Nordycką Etykietę Ekologiczną, przyznawaną produktom przyjaznym środowisku na etapie produkcji, użytkowania i utylizacji.

Tusz HP Latex w 70% składa się z wody, pozostałe składniki to polimer lateksowy, zmiękczacze podłoża i pigment. Tusz lateksowy wiąże się zarówno z powierzchnią niechłonącą jak i nośnikami absorbującymi, tworząc na podłożu cienką błonkę. Dzięki temu wydruki lateksowe mają elastyczną powierzchnię, nie pękają i nie zniekształcają się.

HP Latex to przede wszystkim oszczędność energii (brak potrzeby pracy urządzeń suszących i wentylacyjnych), możliwość recyklingu stosowanych materiałów, gwarancja bezpieczeństwa dla zdrowia pracowników i użytkowników (brak rakotwórczych oparów), oszczędność czasu w porównaniu z drukiem standardowym o około 1-2 dni (wydruki są suche od razu po wyjęciu z maszyny i gotowe do dalszej obróbki lub montażu).

Drukarka lateksowa firmy HP, dzięki wykorzystaniu czujnika OMAS, modułu optycznego detektora kropli ODD oraz spektrofotometru, gwarantuje doskonałą jakość wydruków – znakomite nasycenie kolorów i wysoką rozdzielczość (1200 dpi). System głowic DesignJet z precyzją ploterów fotograficznych zapewnia dokładne i spójne odwzorowanie kolorów i ich powtarzalność. Wydruki nawet z bardzo bliskiej odległości pozbawione są ziarnistości, a patrząc pod światło nie ma nawet najmniejszego zaburzenia obrazu.

Druk ekologiczny jest całkowicie bezzapachowy, może mieć kontakt z żywnością i z powodzeniem jest stosowany w pomieszczeniach o zaostrzonych rygorach higienicznych, jak szpitale, przedszkola, czy restauracje. Posiada również wysoką odporność na czynniki atmosferyczne, światło UV, wodę, blaknięcie, ścieranie, zarysowania i wszelkie inne uszkodzenia mechaniczne jest, więc doskonały do aplikacji zewnętrznych. Trwałość takich wydruków bez laminowania, szacuje się na okres do 3 lat, zaś w przypadku wnętrz i laminowania do 10 lat, a nawet dłużej.

Druk w technologii HP Latex jest niezwykle uniwersalny, ma zastosowanie zarówno w aranżacji wnętrz, jak w aplikacjach outdoorowych, reklamie zewnętrznej i wewnętrznej. Jest również najlepszą formą reklamy wyklejanej na pojazdach, gdyż wydruki nie tracą na jakości nawet w wyniku dwukrotnego rozciągnięcia foli.

Fachowcy jednogłośnie orzekli – druk lateksowy pozbawiony jest jakichkolwiek wad i przewyższa druk solwentowy i pigmentowy. Wydruki w technologii lateksowej, choć droższe, zawsze przykuwają uwagę doskonałą, fotograficzną jakością. Nie bez znaczenia są również pozostałe jego atuty – oszczędność czasu i energii oraz bezpieczeństwo dla naszego zdrowia i środowiska. Nie dziwi więc fakt, że HP Lateks jest dziś na świecie technologią numer jeden.